środa, 2 marca 2016

Baktus numer 2 ;)

Hellloooo ;-)

Zawzięłam się i postanowiłam wydziergać drugiego baktusa, tym razem dla siebie ( poprzedni padł łupem Rodzicielki ) .Kolorki z lekka inne, ale tez dosyć sympatyczne- przyznam ,ze chętnie dokonałabym zamiany z nią, gdyż róże i popiele bardziej do niej pasują ,posiada również więcej ciuszków w owych kolorach, ale..... na razie niewykonalne, twardo nosi i nie zamierza zdjąc! Rzekła radośnie: " to sobie wydziergaj kolejnego " ;-)
I masz tu babo baktusa!

Przynajmniej ten mój jest przykładny ,z wciągniętymi nitkami, jak należy ;-)

Ze specjalną dedykacją dla Agnieszki, która pragnęła obejrzeć baktusa w całości ;-)

Mam wrażenie ,ze do trzech razy sztuka i czeka mnie jeszcze kolejny szal, a jak na razie rozpoczęłam szydełkową, wiosenną serwetkę .Nie chwaląc się za mocno- jestem na ukończeniu, także niebawem Wam pokażę .
Gdzie ta wiosna?????10 komentarzy:

 1. Ładnie się kolory ułożyły:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. one się fajnie ukladaja, bo dość dluga jest nitka w jednym kolorze ;-) buziaki!

   Usuń
 2. Całkiem nie złe kolorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. calkiem da się przezyc, prawda ? ;-) chociaż mi się bardziej poprzednie podobają, będę musiala zrobić podmianke z MAma

   Usuń
 3. Ekstra! Super kolory (wiem, że się powtarzam). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziekiuje, dziekuje, dziekuje! ;-) ;-) ;-)

   Usuń
 4. a długo idzie z takim cudem praca? lekki jest? fajne kolorki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana- jak się przyłożysz, to w jedną niedzielę zrobisz -idzie błyskawicznie! Powodzenia!!! ;-) Zaczynasz od nabrania na drut 4 oczek, przerabiasz 4 rzedy ,potem najpierw dodajesz w co czwartym rzędzie jedno oczko- zawsze z tej samej strony, a po osiągnięciu pożądanej szerokości w poprzek zaczynasz ubierać po jednym oczku z brzegu w co czwartym rzedzie, az dojdziesz do 4 oczek i zakończysz. Przerabiasz wszystkie oczka na prawo, bo inaczej Ci się zacznie rolować robótka. Powodzenia!!! ;-)

   Usuń